Ugdymas karjerai

Žmogui, kuris žino, kur eina, pasaulis duoda kelią. (D. S. Džordanas) 

1

Socialinių kompetencijų ugdymo kalendorius

2

PAGRINDINIAI DOKUMENTAI:

1.Profesinio orientavimo teikimo tvarkos aprašas 2022 m. rugpjūčio 24 d.. Nr. 847

2. Karjeros paslaugų teikimo mokiniams Šiaulių mieste tvarkos aprašas – 2023 m. sausio 11 d.

3. Ugdymo karjerai PROGRAMA (patvirtinta LR švietimo ir mokslo ministro 2014 m. sausio 15d. įsakymu Nr. V - 72)

4.Šiaulių sanatorinės mokyklos profesinio orientavimo (ugdymo karjerai) planas 2023m.

AKTUALI INFORMACIJA MOKINIAMS, TĖVAMS, MOKYTOJAMS: 

www.mukis.lt Mokinių ugdymo karjerai informacinė svetainė

www.aikos.smm.lt Lietuvos profesijų klasifikatorius

www.euroguidance.lt Testai, leidiniai, video, žaidimai

www.ldb.lt Darbo paieška

www.lamabpo.lt Stojimo informacija

www.kastu.lt Studijos užsienyje, konsultavimas, testai

www.stmc.lt

www.aikos.smm.lt  - Lietuvos profesijų klasifikatorius

www.euroguidance.lt  - testai pateikti skyrelyje “Karjeros planavimo žingsniai”

www.karjerosugdymas.lt

Kaip padėti vaikui renkantis profesiją


 

Archyvas:

Pažintis su BIGSO

Paskelbta 2023-05-21

Norėdami kuo daugiau sužinoti apie Šiaulių miesto įmones, septintokai apsilankė UAB „BIGSO“ . Tai Švedijoje įsikūrusios Bigso Box padalinys ,kuris gamina pakavimo dėžutes visoms pramonės šakoms: išskirtinės dovanų rinkinių pakuotės, individualaus dizaino pakuotės maisto produktams, grožio ir medicinos priemonėms, baldams ir technologijoms, juvelyriškai. Gaminiai, pagaminti šioje gamykloje, tiekiami ne tik į prekybos tinklą „Ikea“ (Švedija), jie keliauja ir į kitas ES šalis, ir net į Japoniją, Ameriką, Australiją. Įmonėje dirba apie 200 darbuotojų. Daug automatizuotų procesų. Vienas įrenginys atlieka visus procesus: nuo lapo paėmimo iki galutinio rezultato. Tačiau yra kai kurie procesai ir rankiniai. Pvz. spalvotų lapų skaičiavimas (po 10 vnt. į pakuotę).

Pasivaikščiojus po įmonę, pasižvalgius po visas sales, pamačius gamybos procesus, mūsų klasės vaikinai tikrai surastų sau darbo vietą- autokrautuvo vairuotojai. Bet... dar reikia pasimokyti!

 

Devintokai dalyvavo atvirų durų dienoje „SVAKO labirintai“

Paskelbta 2023-05-02

9 kl. mokiniai dalyvavo Atvirų durų dienoje „SVAKO labirintai“ Šiaulių valstybinės kolegijos Sveikatos priežiūros fakultete. Sužinojome, kad šiame fakultete ruošia būsimus kineziterapeutus, kosmetologus, odontologų padėjėjus, socialinius ir bendros slaugos darbuotojus. Vaikams ypač patiko "pasimatuoti" kosmetologo profesiją ir specialia Vudo lempa diagnozuoti veido odos tipą ir problemas. Socialinio darbo tyrimo laboratorijoje pasiskirstę į komandas kūrė pasakojimą pagal išmestus domino kauliukus su piešiniais, iš lego kaladėlių stengėsi pastatyti kuo aukštesnį bokštą. Sužinojo, kad socialiniame darbe labai svarbi komanda, visų įsitraukimas, komunikacija, bendro tikslo siekimas, lyderystė. Turėjo galimybę gaivinti muliažą. 30 paspaudimų krūtinės ląstoje ir 2 įpūtimai. Nė vienam iš bandžiusių nepavyko "atgaivinti" nukentėjusiojo. Pasirodo, ne taip lengva intensyviai daryti paspaudimus krūtinės ląstoje tol, kol muliažo viršugalvyje sužiba raudona šviesa.

Ugdymas karjerai. Išvyka į Joniškio žemės ūkio mokyklą

Paskelbta 2023-04-24

Balandžio 21-22 d. Lietuvos profesinio mokymo įstaigose vyko atvirų durų dienos. Jos organizuojamos siekiant visus susidomėjusius plačiau supažindinti su profesiniu mokymu ir jo galimybėmis. Dalis  mūsų mokyklos 8, 9 ir 10 klasės mokinių vyko į Joniškio žemės ūkio mokyklą, kur susipažino su mokymo įstaigos aplinkomis, siūlomomis studijų programomis, gyvenimo sąlygomis. Vizito metu dalyvavome interaktyviuose užsiėmimuose. Mokiniai galėjo išbandyti suvirintojo, automechaniko, apdailininko- dažytojo, apželdintojo profesijas. Smagu buvo pavairuoti bagį, pasėdėti galingoje žemės ūkio technikoje, mokytojoms padedant išsikepti blynų bei sausainėlių. Teko pasitikrinti ir žinias apie žemės ūkio kultūras bei iš jų gaunamus produktus.  Profesijų mokytojai atsakė į visus mokiniams rūpimus klausimus.

Dėkojame Joniškio žemės ūkio mokyklos bendruomenei taip nuoširdžiai mus priėmusiai ir supažindinusiai su jų mokykla bei mokymosi galimybėmis.

OPA edukacija „Susipažink su 3D gyvūnais. Tu nustebsi“

Paskelbta 2023-04-03

Kovo 30 dieną 1-4 klasių mokiniai dalyvavo ankstyvojo profesinio orientavimo programos OPA edukacijoje „Susipažink su 3D gyvūnais. Tu nustebsi“. Mokiniai susipažino su S. Paltanavičiaus interaktyvia knyga „Metų ratas“, kurioje atgijo gyvūnai. Išbandė ir išmoko naudotis programėle, kurioje džiaugėsi 3D gyvūnais.

Informaciją pateikė L. Navikienė, L. Laiševcevienė

Pažintinis vizitas į Baltic Champignons

Paskelbta 2023-03-31

7 klasės mokiniai vyko į Baltic Champignons įmonę, didžiausią Baltijos šalyse pievagrybių auginimu ir prekyba užsiimančią bendrovę. Mokiniai pamatė, kaip pievagrybių auginimo terpėje auga pievagrybiai, sužinojo, kad grybų dydis per 24 valandas padvigubėja, todėl labai svarbu laiku ir greitai juos nuskinti. Na, o kiekvieną savaitė grybyne rankomis nuskinami daugiau nei 9 milijonai grybų. 80% produkcijos –eksportuojama.

Na, ir dar sužinojo, kad grybuose esantys B grupės vitaminai, taip pat mineralai varis ir kalis, yra svarbūs mūsų smegenims ir nervų sistemos tinkamai veiklai.

Tad, grybus valgyti sveika!

Parengė: Giedrė Gabšienė

 

Išvyka į pavojingų atliekų tvarkymo įmonę „Toksika“              

Paskelbta 2023-03-30

9 – 10 klasių mokiniai trečiadienio rytą vyko į profesinio veiklinimo pažintinį vizitą įmonėje „Toksika“.

Ši įmonė verčiasi pavojingų atliekų surinkimu, saugojimu, deginimu bei tvarkymu. Pavojingos atliekos surenkamos visoje šalies teritorijoje, o čia esantis deginimo įrenginys – vienintelis ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse.

Mokiniai apžiūrėjo įmonės teritoriją, sužinojo ir pamatė, kur laikomos, kaip rūšiuojamos ir saugomos įvairios atliekos, lankėsi laboratorijoje, kur aukštos kvalifikacijos specialistai atlieka atliekų, vandens nuotėkų, grunto, dumblo, pelenų ir kitų medžiagų tyrimus.

Didelį susidomėjimą sukėlė pavojingų atliekų deginimo įrenginys, kuriame atliekos sunaikinamos sudeginant jas didesnėje kaip 1100 laipsnių temperatūroje.

Pažintis su inžinieriaus - konstruktoriaus, šaltkalvio - surinkėjo, produkto vystymo specialisto profesijomis.

Paskelbta 2023-03-15

Kovo 15 d. rytmetį aštuntos klasės mokiniai lankėsi UAB ,,BALTIK VAIRAS” įmonėje, kur susipažino su inžinieriaus - konstruktoriaus, šaltkalvio - surinkėjo, produkto vystymo specialisto profesijomis. Trečioji seniausia Šiauliuose gamykla nustebino savo dydžiu. Čia dirba apie 600 darbuotojų. Lankėmės dviračių detalių sandėlyje, surinkimo ceche, pamatėme kaip dviračiai dažomi ir testuojami specialioje laboratorijoje. Džiaugiamės, kad turėjome galimybę apsilankyti šioje įmonėje.

Informaciją pateikė R. Beniušienė

Patyriminis vizitas Šiaulių TMC Statybos skyriuje

Paskelbta 2023-03-02

Mūsų mokyklos 10 kl. mokiniai atsakingai planuoja savo karjerą,. Kovo 1 d. Armandas su mama lankėsi Šiaulių TMC Statybos skyriuje ir dalyvavo pažintinėje ekskursijoje bei praktiškai išbandė dažytojo-tinkuotojo padėjėjo profesiją, dalyvavo praktinėse-patyriminėse veiklose. Ši profesija sudomino mokinį ir greičiausiai nulems jo apsisprendimą mokytis Šiaulių TMC Statybos skyriuje.

Informaciją pateikė UK specialistė I. Grabauskienė

Pažintinis vizitas karjerai į UAB Laurema

Paskelbta 2023-02-08

8 ir 9 klasių mokiniai vakar turėjo pažintinį vizitą karjerai į UAB Laurema. Tai šiuolaikiška ir perspektyvi įmonė, kurios pagrindinė veikla – šilkografinė spauda. Sužinojome ir pamatėme kaip kruopščiai ir atsakingai gaminami transferai (lipdukai tekstilei), dekolės (lipdukai įvairiems paviršiams) bei laikinos tatuiruotės. Visa gamyba milimetro tikslumo reikalaujantis rankų darbas. Susidomėję stebėjome kokių profesijų žmonės čia dirba, sužinojome, kad labai laukiami chemikai, logistikos specialistai kalbantys ir rašantys bent dvejomis užsienio kalbomis. Teko ir patiems mokiniams priklijuoti lipdukus ant tekstilės. Mokinius ypač pradžiugino įmonės dovanos - įvairiaspalvės laikinos tatuiruotės. Informaciją pateikė Daiva S.