Biblioteka

Archyvas:

Tarptautinė vaikų knygos diena

Paskelbta 2023-04-07

 Balandžio 2-ąją, kartu su H.K. Anderseno gimtadieniu, minima Tarptautinė vaikų knygos diena. Mūsų

mokyklos bibliotekoje ši diena paminėta balandžio 6 dieną. Popietėje dalyvavo pradinių klasių mokiniai

su savo mokytojais. Svečiavosi vyr. bibliotekininkė Danguolė iš LAB Šiaulių padalinio.

Vaikams buvo papasakota apie Tarptautinę vaikų knygos dieną. Pasakas pristatė ir ELVIS žaidimą pravedė  Danguolė iš Šiaulių  aklųjų ir silpnaregių bibliotekos.

Parengė Genė Čerkauskienė

Prisijunk prie skaitymo akcijos

Paskelbta 2023-03-21

Balandžio 2-oji – žymiojo danų pasakininko Hanso Christiano Anderseno gimimo diena. Nuo 1967 m. pasaulyje ji minima ir kaip Tarptautinė vaikų knygos diena.

2023 m. Tarptautinės vaikų knygos dienos rėmėjas – IBBY Graikijos skyrius. Tema – „Aš esu knyga, perskaityk mane“.

Mokyklos biblioteka kviečia visus knygų gerbėjus prisidėti prie knygų skaitymo akcijos !!!

Sveiki atvykę į Šiaurės šalių literatūros savaitę 2022

Paskelbta 2022-11-23

Šiaurės šalių literatūros savaitė – jau trečią dešimtmetį vykdomas kultūros projektas, skirtas skaitymo skatinimui bei pažinčiai su Šiaurės šalių literatūra. Šių metų tema – „Gamta šiaurėje“. Pagrindinė savaitės idėja – tamsiausiu metų laiku uždegti žvakes ir skaityti.

Minint šią savaitę Šiaulių sanatorinėje mokykloje Kalbų mokytojų metodinės grupės nariai organizavo Patrik Svensson knygos „Apie ungurius ir žmones“ ištraukų „Prie upės“ ir „Pažiūrėti unguriui į akis“ skaitymus. Angliškai mokiniai skaitė H.K.Anderseno pasakas. Savo įspūdžius apie perskaitytas istorijas skaitytojai perteikė piešdami iliustracijas, kūrė esė ir miniatiūras, išleido knygutes su savo darbais. Dalį darbų galima pamatyti mokyklos stende.

Kalbų mokytojų metodinės grupės nariai visiems linki jaukių ir šiltų vakarų su kvapnios arbatos puodeliu ir gera knyga.

Tarptautinė vaikų knygos diena

Paskelbta 2021-04-02

Mokyklos bibliotekoje buvo švenčiama Tarptautinė vaikų knygos diena . Visą savaitę vyko šiai dienai skirti renginiai: knygų pristatymo popietės žaidimas "Knygų labirintais", atviruko kūrimas WordArt programa, senosios animacijos filmukų peržiūra pagal H.K. Anderseno pasakas. Dalyvavo 1-8 klasių mokiniai.

Balandžio 2 dieną 6 klasės mokiniai dalyvavo nuotolinėje viktorinoje "Kahoot“ su rašytoju Tomu Dirgėla iš Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos.

Luka, Gabrielė ir Neringa sukūrė plakatą, skirtą Tarptautinei vaikų knygos dienai.

Informaciją parengė Genė Čerkauskienė

Tarptautinė vaikų knygos diena

Paskelbta 2019-04-02

Antradienį, balandžio 1 dieną, šeštokai kartu su bibliotekos vedėja paminėjo Tarptautinę vaikų knygos dieną. Popietės tikslas - įkvėpti meilę knygai bei formuoti teigiamą požiūrį į skaitymą. Jos metu mokiniai atliko įvairias užduotis, prisiminė skaitytų pasakų veikėjus bei pristatė savo pasirinktą perskaitytą knygą. 
 

Informaciją pateikė R. Beniušienė 

Garsinio skaitymo popietė su rašytoja R. Šerelyte

Paskelbta 2018-11-15

4 klasės mokiniai lapkričio 14 dieną dalyvavo  „Šaltinėlio“ bibliotekoje garsiniame skaityme, kurį vedė  rašytoja, poetė, dramaturgė  Renata Šerelytė. Rašytoja skaitė mėgstamiausios knygos „Krakatukų jūra“ ištrauką, nuoširdžiai ir atvirai atsakinėjo į mokinių klausimus. Vaikams labai patiko  ir jie susidomėjo rašytojos kūryba. Atsisveikindami vaikai rašytojai pasakė daug gražių palinkėjimų ir palydėjo stipriais plojimais.

Informaciją pateikė L. Navikienė

Šiaurės šalių literatūros savaitė

Paskelbta 2018-11-13

Šiaurės šalių literatūros savaitė mokykloje prasidėjo garsiniu knygų skaitymu klasėse pirmos pamokos metu. Aktyviai įsitraukė į knygų skaitymą balsu ir skaitė knygų ištraukas: direktorė, matematikos, lietuvių kalbos ir literatūros, plaukimo mokytojai, bibliotekininkė.

Vakarą pratęsėme bibliotekoje "knyga +filmas" su 9 klase ir auklėtoja Jovita. Skaitėme ištraukas iš knygos Nicola Yoon "Viskas, viskas“ bei žiūrėjome šios knygos ekranizaciją.

Informaciją parengė Genė Čerkauskienė