Edukacinė veikla „Magnetiniai ančiukai“
3 klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje veikloje „Magnetiniai ančiukai“, kuri vyko VU ŠA STEAM centre.
Sužinojo, kad yra medžiagų, turinčių magnetinių savybių. Naudodami magnetą ir geležies drožles, išgavo įvairius ornamentus, raštus. Pasigamino magnetinius ančiukus ir išbandė įmagnetinimo reiškinį.
Parengė Dina K.
Edukacija "STEAM pasaka"
1,2,4 klasių mokiniai sausio 30 dieną dalyvavo edukacijoje "STEAM pasaka". Mokiniai klausėsi pasakos "Trys paršiukai", kuri buvo sekama kitaip - šešėlinio teatro pagalba, paršiukų namelių statybomis iš skirtingų medžiagų ir netikėto vilko pasirodymo, kuris išgriovė šiaudinius ir medinius namelius. Bet namelių iš plytų nepajudino iš vietos. Viena pasaka, o kiek daug emocijų!!!
Informaciją parengė Lina Navikienė
STEAM maisto inžinerija
9 mokslo metų mėnesius 5-10 klasių mokiniai mokykloje lankė neformaliojo švietimo Maisto inžinerijos būrelį. STEAM veiklose dalyvavę mokiniai ugdė savarankiškumo, bendradarbiavimo, kūrybiškumo gebėjimus. Taip pat, jie susipažino su daugybe receptų bei prietaisų, naudojamų maisto gamyboje. Reflektuojant mokiniai prisipažino įgiję drąsos gaminti ir eksperimentuoti virtuvėje. Užsiėmimų metu vaikai skaičiavo, matavo ir svėrė produktus, išbandė naujus ir, dažnai, netikėtus maisto produktų derinius, kuomet galutinis rezultatas maloniai juos nustebindavo ir nudžiugindavo. Vyresniųjų klasių mokiniai kepė įvairius pyragus (ir saldžius, ir mėsos), dekoravo sausainius, solidarizuodamiesi su mokykloje besimokančiais ukrainiečiais, virė barščius ir virtinius su bulvėmis. Atsižvelgiant įmokinių pageidavimus, gaminome sveikuoliškus datulių „snikers“ skonio sausainius, eksperimentavome gamindami bananų ledus su įvairiais priedais bei kepėme vasara kvepiantį rabarbarų pyragą.
Steam kūrybinių dirbtuvių "Kiaušiniai kiaušinėliai" eksperimentai, interaktyvi Flippity viktorina ir trijų vykusių etapų apdovanojimo ceremonija
Trečiadienio vakaras skirtas trečiajam ir jau paskutiniam "Kiaušinių kiaušinėlių" etapui. Jo metu įspūdingieji ir daug geriausių emocijų suteikę eksperimentai su kiaušiniais: "guminis kiaušinis", plaukia ar skęsta, virtas ar nevirtas, ar pavyks viena ranka sutraiškyti nevirtą kiaušinį?! Bei interaktyvi Flippity viktorina apie pavasarį, Šv. Velykas ir, žinoma, kiaušinius. Viktorinoje dalyvavo penkios 2-10 klasių komandos. Prizinės vietos atiteko pradinukams, devintokams ir dešimtokams. Paaiškėjo ir ilgai laukti, dar prieš Velykas vykusių kūrybinių dirbtuvių, laureatai. Mokinių kurtus didžiulius popierinius margučius vertino kompetentinga komisija: dailės būrelio mokytoja Daiva Stankaitienė, muzikos mokytoja Akvilė Greičiūnaitė-Rakickienė, pradinių klasių mokytoja Laima Laiševcevienė ir teatro mokytoja Daiva Vilcinė. Originaliausiu pripažintas devintokės Aistės K. ir aštuntokės Agnės margutis. Kūrybiškiausias - antroko Arno ir ketvirtoko Lino.
Edukacija "Spalvos magija gyvūnų pasaulyje"
Kovo 24 d. 1 – 4 klasių mokiniai dalyvavo kultūrinėje edukacijoje "Spalvos magija gyvūnų pasaulyje". Susimąstėme, kodėl gyvūnai tokie spalvingi? Žmonės dažniausiai renkasi spalvingą drabužį tiesiog šiaip sau, o gyvūnų pasaulyje spalva – išgyvenimo sąlyga. Šioje edukacijoje sužinojome, kokį vaidmenį vaidina spalva vabzdžių, roplių pasaulyje, kodėl pažaliuoja kai kurios varlės, o kai kurie driežai pajuoduoja iš pykčio, vabzdžiai kartais primena rudas ar žalias šakeles, o paukščių patelės daug kuklesnės už patinėlius, ir kodėl kartais galima meluoti nesigėdijant.
Informaciją parengė Dina Katkevičienė
Pasaulinė vandens diena
Kasmet kovo 22 dieną visame pasaulyje minima Pasaulinė vandens diena. Šią dieną ir mūsų mokykloje vykusioje integruotoje pasaulio pažinimo, lietuvių kalbos ir technologijų pamokoje „Vanduo“ dalyvavo keturi 4-5 klasių mokiniai: O. Sarafinavičius, E. Paulauskas, L. Vinikaitė, T. Taralis. Šios pamokos tikslas buvo išsiaiškinti vandens svarbą kiekvienam iš mūsų bei mokytis jį taupyti.
Teorinėje dalyje mokiniai susipažino su fizikinėmis vandens savybėmis ir pamatė tris jo būsenas - skystą, kietą ir dujinę. Taip pat sužinojo, kam jis reikalingas ir kas nutiktų, jei jo nebūtų. Diskutavo apie vandens taršą ir saugojimo galimybes. Pažiūrėję pateiktis apie vandenį, mokiniai atsakinėjo į klausimus, reflektavo ir padarė išvadas, jog vanduo yra vertingiausias gamtos išteklius, o žmonėms ir gyvūnams jis yra maisto, švaros, sveikatos ir energijos šaltinis.
Patyriminio ugdymo veiklų diena „Pasaulinė vandens diena“
Kovo 22 d. vyko patyriminio ugdymo veiklų diena „Pasaulinė vandens diena“. 1, 3, 4 klasių mokiniai dalyvavo įvairiose veiklose, atliko įvairius eksperimentus: „Tirpios-netirpios medžiagos“, „Apversta stiklinė su vandeniu“, „Kaip iš vandens ištraukti sausą monetą?“, „Kas skęsta, o kas plūduriuoja vandenyje?“. Įgavę praktinių įgūdžių mokiniai nesunkiai atliko Eduka užduotis apie vandens garavimą, vandens savybes ir būsenas, padarė aplikacijos darbą „Vandens apytakos ratas“, kūrė knygelę „Vandens dienos užrašai“. Poromis atliko įdomiąsias užduotis. Sužinojo, kiek kartų daugiau vandens išgeria dramblys nei žmogus, kiek litrų vandens išgertų 3 kupranugariai vienu metu, kiek stiklinių vandens vaikas išgeria per savaitę. Aktyvios veiklos sužadino vaikų smalsumą pažinti mus supančią aplinką. O kokie vandens telkiniai yra šalia mūsų mokyklos? Mokiniai gyvai susipažino ir sužinojo upės - Kulpės, ežero - Talkšos, tvenkinio - Prūdelio pavadinimus, įvardino jų panašumus ir skirtumus.
PATYRIMINIO UGDYMO PAMOKA – KULPĖS UPELIO TYRIMAS
Kovo 22–oji – Pasaulinė vandens diena.
Šeštos klasės mokiniai geografijos pamoką praleido kitaip – atliko netoli mokyklos tekančio Kulpės upelio tyrimą. Buvo matuojamas upelio gylis, vandens temperatūra, vandens tėkmės greitis, įvertinta upelio dugno sudėtis, augalija, tarša ir kt.
Mokiniai, atlikę užduotis, fiksavo duomenis lentelėse, rinko papildomą informaciją apie Kulpės upelį. Visi šauniai padirbėję grįžo į mokyklą.
Informaciją pateikė E. Raudienė
Lietuvių kalbos bei meninės veiklos ir technologijų atvira pamoka „Užgavėnės“
Kovo 1 d. vyko 4-5 kl. SUP turinčių mokinių integruota lietuvių kalbos bei meninės veiklos ir technologijų atvira pamoka „Užgavėnės“. Pamokos metu mokiniai susipažino su Užgavėnių tradicijomis ir personažais (Kanapiniu, Lašininiu, More), prisiminė šios pavasario šventės liaudies papročius ir tradicijas, atsakinėjo į klausimus. Praktinėje pamokos dalyje kiekvienas individualiai gamino savo Užgavėnių kaukę, lavindami kirpimo, klijavimo, rišimo ir pynimo įgūdžius.
Informaciją parengė A. Šulskienė ir A. Jagminė
Kvepiančios ir skanios Kalėdų dovanos
Kvepianti Kalėdų dvasia jau visas mėnuo vyrauja Sanatorinės mokyklos virtuvėlėje. Maisto inžinerijos būrelį lankantys ir STEAM veiklose dalyvaujantys 5-10 klasių mokiniai ruošė ir 2 savaites brandino kalėdinių meduolių tešlą. Iš jos kepė įvairaus dydžio ir formų meduolinius sausainius, juos dekoravo glajumi ir pakavo skanias dovanėles šeimos nariams bei draugams.
Visų užsiėmimų metu stebino mokinių geranoriškumas, dosnumas ir kūrybiškumas.
Parengė: A. Šulskienė