STEAM veikla

Archyvas:

Kvepiančios ir skanios Kalėdų dovanos 

Paskelbta 2021-12-20

Kvepianti Kalėdų  dvasia jau visas mėnuo vyrauja Sanatorinės mokyklos virtuvėlėje. Maisto inžinerijos būrelį lankantys ir STEAM veiklose dalyvaujantys 5-10 klasių mokiniai ruošė ir 2 savaites brandino kalėdinių meduolių tešlą. Iš jos kepė įvairaus dydžio ir formų meduolinius sausainius, juos dekoravo glajumi ir pakavo skanias dovanėles šeimos nariams bei draugams.  

Visų užsiėmimų metu stebino mokinių geranoriškumas, dosnumas ir kūrybiškumas.  

Parengė: A. Šulskienė 

Edukacija „Kalėdiniai žaisliukai iš šiaudų“

Paskelbta 2021-12-08

Gruodžio 7 d. pradinių klasių mokiniai dalyvavo edukacijoje „Kalėdiniai žaisliukai iš šiaudų“ , kuri vyko Ch. Frenkelio muziejuje. Vaikams edukacijos vadovė papasakojo, kad ankstesniais laikais, kai dar nebuvo elektros, žmonės namus puošdavo  karpiniais, girliandomis bei žaisliukais iš šiaudų. Vaikai mokėsi pasidaryti paprasčiausią kalėdinį žaisliuką - reketuką iš trumpų šiaudelių, suvertų ant lininio siūlo. Pasirodo, kad norint padaryti dailų žaisliuką, reikia nemažai atidumo, kruopštumo ir kantrybės, o jos ne visiems užteko – prireikė pagalbos. Tačiau džiaugėmės, kad žaisliuką iš šiaudų pasigamino visi. Vaikai nutarė, kad juo galės papuošti savo Kalėdų eglutę.

Informaciją pateikė L. Navikienė, L. Laiševcevienė, D. Katkevičienė

Steam veikla Šiaulių jaunųjų gamtininkų centre

Paskelbta 2021-12-02

Lapkričio 23, 30 ir gruodžio 1 dienomis 3 – 4 klasių mokiniai dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose ir sėkmingai baigė Šiaulių jaunųjų gamtininkų centro STEAM Junior programą „Įvairių rūšių vabzdžių anatomija ir vystymosi tyrimas“. Mokiniai pažino ir daug sužinojo apie jaunųjų gamtininkų centro gyvūnijos sode gyvenančius vabzdžius. Piešė ir išrinko įdomiausią informaciją apie pasirinktą vabzdį. Mikroskopais tyrinėjo vabzdžio kūno sandarą. Analizavo įvairių rūšių vabzdžių skirtumus ir panašumus, išskirtinius bruožus. Mokiniai išsiaiškino tokias sąvokas, kaip : cerkas, fosilijos, nimfa, chitininė danga ir kt. Mokiniai patyrė daug teigiamų emocijų. Artimiau susipažinę su vabzdžiais, nugalėjo savo baimę ir išdrįso juos paimti į rankas. Didelio azarto ir džiaugsmingų emocijų sukėlė Madagaskaro tarakonų lenktynės. Mokiniams labai patiko dalyvauti užsiėmimuose ir netgi svarstė galimybę auginti vabzdžius namuose.

Informaciją pateikė L. Navikienė ir L. Laiševcevienė

Netradicinė patyriminio ugdymo diena

Paskelbta 2018-11-09

Lapkričio 9 d. mokykloje patyriminio ugdymo STEAM diena. 1-5 kl. mokiniai keliavo į jaunųjų technikų stotį. Ten praleido laiką konstruodami lėktuvus, sudalyvavome lėktuvėlių sklandymo varžybose. Kiti dirbo robotikos būrelyje bei konstravo lego konstruktorius.

6, 9b klasės mokiniai lankėsi Šiaulių Meteorologijos centre, kur susipažino su oro matavimo ir fiksavimo prietaisais, orų prognozės svarba ne tik kasdieniniame gyvenime, bet ir policijos, gaisrininkų, vandens ir šilumos tiekimo įstaigoms. Vandenvietės muziejuje susipažino su vandens keliu nuo žemės gelmių iki vartotojo.

Septintos klasės mokiniai lankėsi Šiaulių televizijoje ir radijo bei televizijos muziejuje. Įdomi patirtis sužinoti, kaip yra rengiamos laidos ir akivaizdu, kad darbas televizijoje reikalauja daug pastangų.

Patyriminio ugdymo STEAM diena

Paskelbta 2018-04-20

Balandžio 19 d. mokykloje buvo matematikos ir gamtamokslinių dalykų metodinės grupės organizuota patyriminio ugdymo STEM diena.

Pradinukai, 5-okai, 7-okai vyko į Jaunųjų technikų centrą, kur dalyvavo aviamodeliavimo, robotų programavimo, fotografijos, video montavimo būrelių edukacinėse veiklose. Visas pristatomas veiklas mokiniai išbandė praktiškai. Labiausiai patiko daryti lėktuvėlius, su kuriais surengė varžybas. Vadovas parodė įvairius lėktuvų modelius, pamokė valdyti lėktuvą kompiuterio pagalba. Kitame edukaciniame užsiėmime mokiniai pasijuto tikrais lenktynininkais, nes turėjo suvaldyti mašiną pultu. Vaikai pasijuto sužavėti. Labai patiko ir mūsų fizikos mokytojo pademonstruoti fizikiniai bandymai.