Sveika mokykla

1

“Visiems vaikams turi būti užtikrinta teisė mokytis sveikatą stiprinančioje mokykloje”

(PSO dokumentas “Sveikata XXI amžiuje” 13 uždavinys)

 

Augantis vaikas didžiąją savo laiko dalį praleidžia mokykloje, todėl labai svarbu, kad būtent šioje terpėje būtų sudarytos sąlygos jo fizinės, dvasinės ir socialinės gerovės užtikrinimui. Todėl Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO), Europos Bendrija (EB), Europos Taryba (ET) bendromis pastangomis dar 1992 metais pradėjo kurti sveikatą stiprinančių mokyklų tinklą Europoje.
Jau po metų nuo įkūrimo 1993 metais į Europos sveikatą stiprinančių mokyklų tinklą buvo priimta ir Lietuva.
Pagrindinis sveikatą stiprinančios mokyklos tikslas yra visų mokyklos bendruomenės narių sveikos gyvensenos įgūdžių ugdymas. Mokiniams padedama formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius, kuriama maloni fizinė ir psichologinė aplinka. Dalyvavimas sveikatą stiprinančios mokyklos veikloje mokiniams suteikia galimybę ugdyti savo savarankiškumą ir atsakomybę.
Sveikatos stiprinimo pagrindas yra sveikatos ugdymas. Jis skatina naudingų įpročių, vertybių ir elgesio, susijusių su sveikata formavimąsi. Sveikatą stiprinančios mokyklos koncepcija apima ne tik patį ugdymą, bet saugios ir sveikos mokymosi aplinkos užtikrinimą, bendradarbiavimo skatinimą mokykloje ir už mokyklos ribų. Būtent sveikatą stiprinančioje mokykloje vykdoma ilgalaikė ir kryptinga sveikatos ugdymo ir stiprinimo veikla pagal parengtas ir tarpžinybinės (SAM ir ŠMM) komisijos patvirtintas sveikatos stiprinimo programas.

Šiaulių sanatorinė mokykla 2009 m. balandžio 17 d. buvo pripažinta sveikatą stiprinančia mokykla.

Sveikatą stiprinančios mokyklos veiklos pažymėjimas.

Lankstinukas "Renkuosi sveikatą stiprinančią mokyklą".

Kviečiame susipažinti su parengtu straipsniu, kuris skirtas sveikatą stiprinančioms mokykloms.

Straipsnis "Kaip saugiai važiuoti autobusu"

Archyvas:

Spalio 16 d. – PASAULINĖ STUBURO DIENA 

Paskelbta 2023-10-17

Šių metų tema „Judink savo stuburą“ (#MoveYourSpine), kuri ragina atkreipti dėmesį į įvairių stuburo skausmų pobūdį namuose, darbo vietoje, mokyklose. Taip pabrėžiant, jog visi galime padėti savo stuburui išliekant judriems, vengiant fizinio neaktyvumo, neperkraunant savo stuburo bei laikantis sveikų įpročių.

radiciškai ši diena buvo paminėta ir pas mus: https://www.youtube.com/watch?v=8Tg7Z6dZQu4

Informaciją parengė: Gydomosios kūno kultūros ir gydomojo plaukimo mokytojai 

Europos judumo savaitės renginiai

Paskelbta 2023-09-22

Kiekvienais metais rugsėjo 16-22 dienomis Europos šalyse vyksta Europos judumo savaitės renginiai. Prie šios iniciatyvos prisijungė ir visa mūsų mokyklos bendruomenė. Rugsėjo 19, 20, 21 d. judėjome aktyviau nei visada. Sporto pamokų metu visos klasės labai aktyviai dalyvavo skaičiuodami, kiek žingsnių, kilometrų galima įveikti pamokos metu, o per keletą dienų susidarė visai nemažas skaičius. Mokytojai metodinės valandos metu taip pat buvo išėję į trumpą žygį su užduotimis, “lobio”paieška ir mankšta. Pertraukų metu aktyviai judėjome sporto salėje bei trečio aukšto koridoriuje. Išbandėme taiklumą, pasitikrinome reakciją, vikrumą, greitį. Visų šių trijų aktyvių dienų rezultatas puiki nuotaika, geros emocijos, draugiškas bendravimas ir dar daug, daug…

O įveikėme 90,73 km. 135 277 žingsnius.

TARIAME DIDELĮ AČIŪ VISIEMS DALYVAVUSIEMS.

Fizinio ugdymo mokytojai

III vieta mokinių futboliuko turnyre

Paskelbta 2023-04-24

"Sveikiname mūsų mokyklos 4 klasės komandą (Joną, Majų, Eimantą, Martyną, Matą, Danilo), užėmusią 3-iąją vietą Šiaulių bendrojo ugdymo mokyklų mokinių futboliuko turnyre!!! Didžiuojamės komandos kapitonu Jonu, pripažintu geriausiu komandos žaidėju! Pirmyn į sėkmę!

Visada palaikančios šią puikią komandą mokytoja Lina N. ir logopedė Laima Ž."
Pasidžiaukime :)

Šuns diena

Paskelbta 2023-04-24

Ar kada nors bandėte užuosti senovę? 

Pajausti istoriją? 

Ir jeigu nežinoti, kur ir kaip tą padaryti, pasikliaukite gyvūnais augintiniais! 

Nes yra metuose diena, kai šunys gali viską...

1

 

Parengė ergoterapeutė Miglė Kanapeckaitė

STALO TENISO TURNYRAS MOKYKLOJE

Paskelbta 2023-04-24

Sausio – kovo mėnesiais mokyklos trečio aukšto aktyvaus poilsio kambaryje vakarais rinkosi stalo teniso mėgėjai – vyko stalo teniso turnyras. Savo jėgas išbandyti nepabūgo devyni 5 – 10 klasių mokiniai ir dvi auklėtojos.

Ypač atkakli kova vyko dėl pirmos – trečios vietos.

Turnyro nugalėtojais tapo:

Aistis 10 kl. (I vieta),

Feliksas 7 kl. (II vieta),

Urtė 10 kl. (III vieta).

Sveikiname nugalėtojus!

Dėkojame visiems dalyviams. Juk aktyvus laisvalaikis ne tik mus stiprina, bet ir suteikia daug teigiamų emocijų.

Informaciją pateikė E. Raudienė ir R. Beniušienė

Linksmosios estafetės

Paskelbta 2023-04-20

Nuvilnijo Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą, sukvietusi  renginiais paminėti Lietuvos Sveikatą stiprinančių mokyklų projekto gyvavimo 30-ties metų jubiliejų. Atšvęsti šią sukaktį, smagiai ir aktyviai praleisti laiką  mūsų mokykla pasikvietė „Dermės“, „Ringuvos“ ir „Spindulio“ specialiojo ugdymo centro mokinius. Renginio dalyvius ir organizatorius pasveikino Šiaulių visuomenės sveikatos biuro direktorė Henrieta Garbenienė, pasidžiaugė mūsų mokyklos aktyviu ir prasmingu darbu žengiant sveikatos keliu ir paskatino kitas mokyklas įsijungti į projektą.                                                                                                                                                                             Keturios komandos rungėsi linksmosiose estafetėse, kur pralaimėtojų nebuvo. Nugalėjo draugystė.  Komandos apdovanotos atminimo prizais. Po renginio visi vaišinosi deguonies kokteiliais.

Kvadrato finalas Mokinių savivaldos taurei laimėti

Paskelbta 2023-02-03

Štai atėjo mūsų ilgai lauktas kvadrato varžybų finalas . Visos komandos atkakliai kovojo dėl Mokinių savivaldos taurės ir nugalėtojo vardo. Pirmiausia susitiko „Energetikai“ ir „Plėšikai“. Rezultatu 1:2 laimėjo „Plėšikai“. Antrame etape žaidė „Plėšikai“ prieš „Mikimauzus“. Rezultatu 0:2 laimėjo „Mikimauzai“. Finale susitiko „Mikimauzai“ su „Blogiukais“. Po įnirtingos kovos 1:2 laimėjo „Blogiukai“. .Pirmąją garbingą vietą iškovojo „Blogiukai“, kurie buvo apdovanoti pereinamąja Mokinių savivaldos taure ir diplomais. Antrąją vietą užėmė „Mikimauzai“ , trečiąja – „Plėšikai“, ketvirti liko „Energetikai“. Visi turnyro dalyviai ir organizatoriai pamaloninti sveikais desertais.

Ačiū sirgaliams už aktyvų palaikymą.

Informaciją pateikė Lavija Latakaitė, 9 klasė,

Nuotraukų autorė Goda Šakytė, 9 klasė.

Sausio mėnesio TOP10 frazė "Aš siekiu savo svajonių"

Paskelbta 2023-02-02

Svajonės būna pūkuotos, būna saldžios, nepasiekiamos būna ir būna mažytės...

Svajonės būna dienos, būna metų, būna  viso gyvenimo apskrito...

Svajotojai būna rimti, išsiblaškę, liūdni, o būna kartais svajonę pametę...

O aš čia rašau ir svajoju, kad jos taptu gyvenimu mūsų.

 

P.S. Sausio mėnesį Svajojom, surašėm, pasižadėjom neišduoti, pasipuošėm ir liko smagumas: padaryti tai.