Sveika mokykla

“Visiems vaikams turi būti užtikrinta teisė mokytis sveikatą stiprinančioje mokykloje”

(PSO dokumentas “Sveikata XXI amžiuje” 13 uždavinys)

 

Augantis vaikas didžiąją savo laiko dalį praleidžia mokykloje, todėl labai svarbu, kad būtent šioje terpėje būtų sudarytos sąlygos jo fizinės, dvasinės ir socialinės gerovės užtikrinimui. Todėl Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO), Europos Bendrija (EB), Europos Taryba (ET) bendromis pastangomis dar 1992 metais pradėjo kurti sveikatą stiprinančių mokyklų tinklą Europoje.
Jau po metų nuo įkūrimo 1993 metais į Europos sveikatą stiprinančių mokyklų tinklą buvo priimta ir Lietuva.
Pagrindinis sveikatą stiprinančios mokyklos tikslas yra visų mokyklos bendruomenės narių sveikos gyvensenos įgūdžių ugdymas. Mokiniams padedama formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius, kuriama maloni fizinė ir psichologinė aplinka. Dalyvavimas sveikatą stiprinančios mokyklos veikloje mokiniams suteikia galimybę ugdyti savo savarankiškumą ir atsakomybę.
Sveikatos stiprinimo pagrindas yra sveikatos ugdymas. Jis skatina naudingų įpročių, vertybių ir elgesio, susijusių su sveikata formavimąsi. Sveikatą stiprinančios mokyklos koncepcija apima ne tik patį ugdymą, bet saugios ir sveikos mokymosi aplinkos užtikrinimą, bendradarbiavimo skatinimą mokykloje ir už mokyklos ribų. Būtent sveikatą stiprinančioje mokykloje vykdoma ilgalaikė ir kryptinga sveikatos ugdymo ir stiprinimo veikla pagal parengtas ir tarpžinybinės (SAM ir ŠMM) komisijos patvirtintas sveikatos stiprinimo programas.

Šiaulių sanatorinė mokykla 2009 m. balandžio 17 d. buvo pripažinta sveikatą stiprinančia mokykla.

Sveikatą stiprinančios mokyklos veiklos pažymėjimas.

Lankstinukas "Renkuosi sveikatą stiprinančią mokyklą".

Kviečiame susipažinti su parengtu straipsniu, kuris skirtas sveikatą stiprinančioms mokykloms.

Straipsnis "Kaip saugiai važiuoti autobusu"

Archyvas:

BALANDIS - AŠ PADEDU IR BENDRADARBIAUJU

Paskelbta 2022-05-02

Balandžio mėnesio planuoti darbai ir renginiai padaryti.  Tris dienas Maisto banke savanoriavo dešimt mūsų mokyklos mokinių. Savo sekmadienį Carito veiklai paaukojo trys mokiniai. Visi 4-10 klasių mokiniai dalyvavo susitikime su Šaulių savanoriais ir keli iš jų jau rimtai galvoja apie dalyvavimą šios organizacijos veikloje. Pilnas autobusiukas vaikų skubėjo pas beglobius gyvūnus. Integruotose etikos ir socialinio emocinio ugdymo pamokose prisiminėme tuos, kurie mums padeda ir rašėme jiems padėkos laiškus, nes juk mūsų gyvenimas tiek prasmingas kiek dėkingumo jaučiame.  Atmintyje liko  šurmulys prieš  istorijų skaitymą per pertraukas ir džiaugsmas, kad vaikams dar reikia pasakų, jie nori jų klausytis, nori kalbėtis. Šviesiai prasideda gegužės mėnuo. Žmogui ir knygai dar yra vietos mūsų gyvenime.

Socialinė pedagogė Ingrida Petronė

„Sveikatiados" konkursas – „Pietų kovų ringas!"

Paskelbta 2022-04-26

Šiaulių sanatorinės mokyklos "Pietų kovų ringas!"

5-6 ir 8-10 kl. mokiniai, lankantys neformaliojo švietimo STEAM būrelį "Maisto inžinerija", kartu su mokytoja bei dešimtokai su auklėtoja nutarė išbandyti Sveikatiados "Pietų kovų ringą!". Ringe kovėsi net keturi patiekalai: šefo Alfo Ivanausko rekomenduoti varškės keksas su avietėmis bei miežiniai blynai su bananais ir džiovintais abrikosais taip pat pikantiškas pyragas su mėsa ir daržovėmis bei mišrainė su ryžiais, vištiena, vynuogėmis ir migdolų riešutais pagal mokinę Neringą. Nugalėtoju tapo....... Visi keturi nepakartojamai skanūs patiekalai!

Kvadrato finalinės varžybos

Paskelbta 2022-04-26

2022 03 31 Šiaulių sanatorinėje mokykloje vyko 5-10kl. kvadrato finalinės varžybos. Varžėsi „Dariaus ir Girėno“ bei „Širdžių žudikų“ komandos. Garbingą pirmąją vietą iškovojo „Dariaus ir Girėno“ komanda, antri liko „Širdžių žudikai“, treti „Gangsteriai“ ir ketvirtieji „Be šansų“ komanda. Varžybų „taikliausias“ žaidėjas – Lukas.

Norime padėkoti mokiniams aktyviai dalyvavusiems varžybose, pavaduotojai Irmai, administratorei Daivai, mokyklos savivaldos merginoms, svariai prisidėjus prie varžybų organizavimo. Ir, aišku, sirgaliams, palaikiusiems savo komandas. Nugalėtojų laukė taurė, dalyvių - padėkos bei saldūs prizai.

Dėkojame Militos tėčiui Gintarui Taujeniui už mokyklai padovanotą treniruoklį.

GKK ir plaukimo metodinė grupė

Naujiena. Aromaterapija.

Paskelbta 2022-04-07

Pristatome dar vieną naujieną‼️

Nuo šiol visus įeinančius į Šiaulių sanatorinę mokyklą pasitiks ne tik vaizdas, bet ir kvapas. Levanda, apelsinas, citrinžolė, eukaliptas ir kiti kvapai kuria jaukią raminančią aplinką. Aromaterapijos nauda žinoma nuo seno ir ji naudojama, siekiant pagerinti psichologinę ir fizinę savijautą. O tai ypač svarbu mums įgyvendinant mūsų mokyklos 2SB programą.

 

Informaciją pateikė D. Vilcinė

Tinkamas ekranų naudojimas  

Paskelbta 2022-03-28

Žinutės

 

Virtualus pasaulis – realus poveikis. Džiaugsmai ir rūpesčiai, su kuriais vaikai susiduria būdami prie ekranų, paveikia juos taip pat stipriai, kaip ir realiame gyvenime. Ekranas gali būti naudingu įrankiu tyrinėti, mokytis, kurti, bendrauti, bet, kaip ir gatvėje, vaikai čia gali susidurti su įvairiomis grėsmėmis. Žalingas turinys, patyčios, sekstingas, viliojimas – tik dalis pavojų, su kuriais vaikai susiduria internete. Mokykime vaikus tinkamų įgūdžių, kaip sudėtingame virtualiame pasaulyje elgtis saugiai. Daugiau informacijos apie emocinę sveikatą – www.pagalbasau.lt. Nemokamai su psichologu pasitarkite „Tėvų linijoje“, 8 800 900 12.

 

Pirmosios pagalbos mokymai

Paskelbta 2022-02-15

Pirmoji medicinos pagalba - tai paprasčiausi tikslingi veiksmai ir būdai, kuriais, naudojant turimas medicinos ir kitokias priemones bei medžiagas, išsaugojama nukentėjusiojo ar staiga susirgusio žmogaus gyvybė, sustabdomi sveikatai žalingi veiksmai. Pirmoji pagalba nėra sudėtinga, todėl ją teikti gali kiekvienas. Pirmosios pagalbos veiksmų galima išmokti tik pratybų metu. Todėl Šiaulių sanatorinės mokyklos darbuotojai praktiškai kartojosi, mokėsi kaip kuo saugiau galima suteikti pirmąją pagalbą nualpus, nudegus, užspringus, patyrus traumą ir pan.

Traumos ar ūmios būklės nėra kasdieniniai mūsų palydovai, tačiau jiems įvykus pagalba turi būti teikiama kvalifikuotai ir savalaikiai. Kad ir kas atsitiktų (banalus įsidūrimas ar rimtas lūžis, saulės smūgis ar skendimas), visais atvejais žmogaus veiksmai turi atitikti racionalius pagalbos principus bei naujausias medicinos žinias.

Informacija tėvams apie Covid-19

Paskelbta 2022-02-03

APIE ELEKTRONINĖS ANKETOS PILDYMĄ PATVIRTINUS COVID-19 LIGĄ

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) Šiaulių departamento specialistai atkreipia dėmesį, kad daugėjant COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atvejų nustatomų Šiaulių apskrityje, gali pailgėti laikas kol su ligoniu susisieks NVSC specialistai. Todėl, Jums ar Jūsų vaikui gavus laboratorijoje atlikto teigiamo antigeno/SARS-CoV-2 PGR testo rezultatą, kuriuo buvo patvirtinta COVID-19 liga, prašome nedelsiant savarankiškai užpildyti elektroninę anketą NVSC interneto puslapyje, adresu https://atvejis.nvsc.lt.