Tradiciniai renginiai

Archyvas:

Kovo 20-oji Pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris.

Paskelbta 2023-03-22

Šios dienos minėjimą pradėjome pakeldami Žemės vėliavą. 1-10 klasių mokiniai įsijungė į integruotą istorijos ir gamtos mokslų projektą ,,Senovės lietuvių deivės",  skirtą Lietuvos gamtą globojusioms deivėms. Senovės lietuviams gamta buvo labai svarbi, net sudievinta. Projekto metu mokiniai stilizuotomis, dekoruotomis deivėmis papuošė savo klasių duris. Domėjosi etnokultūra. Parengė pristatymus apie savo deives. Juos pristatė mokyklos aktų salėje vykusio renginio metu. Diskutavo, kaip svarbu saugoti gamtą, kovoti už švarią aplinką, keisti savo elgesį su gamta.

Mokytojos Dainė B. ir Loreta Š.

Su Nepriklausomybės atkūrimo diena, su trisdešimt trečiuoju Laisvės pavasariu!

Paskelbta 2023-03-10

Nuo Vasario 16-osios link Kovo 11 –osios keliavom su gražiom iniciatyvom ir kūrybiniais darbeliais. Visi mokyklos mokiniai pynė sau tautines draugystės apyrankes bei dovanojo mokyklos bendruomenei. Pradinukai darė kūrybinius darbelius, kuriuose atsispindėjo jų meilė Tėvynei, viktorinoje pasitikrino žinias apie Lietuvą. Vyresnių klasių mokiniai dalyvavo trumpalaikiame integruotame projekte „Mūsų rankose Lietuva“. Na o prieš šventinį Kovo 11-osios savaitgalį pasidabinę tautiniais akcentais rinkomės į aktų salę ir tradiciškai visa bendruomenė sugiedojome tautinę giesmę.

Su Nepriklausomybės atkūrimo diena, su trisdešimt trečiuoju Laisvės pavasariu!

Informaciją pateikė I. Grabauskienė

Žaidimų popietė „Pažaisk su Kaziuku“

Paskelbta 2023-03-03

Kovo 4 d.- pavasario pradžią skelbianti šventė, pavadinta Lietuvos dangiškojo globėjo šventojo Kazimiero garbei. Tad, ketvirtadienį, kovo 2-ąją,tradiciškai  mokykloje vyko smagus pavasarinis šurmulys. Sporto salėje organizuota nuotaikinga, žaisminga  žaidimų  popietė „Pažaisk su Kaziuku“.

Mokiniai linksmai sukosi žaidimuose- rateliuose. Jie smagiai šoko „Auskim sesutės abrūsus“, „Ratelinė polka“, „Malūnėlis “, „Šiaudiniai batai“. Žaidimus- ratelius  pravedė muzikos mokytoja Akvilė.

Užgavėnės

Paskelbta 2023-02-22

Sanatorinės mokyklos persirengėliai su trenksmu varė žiemą ir kvietėsi pavasarį Šiaulių jaunųjų gamtininkų centre. Šoko, trypė, linksmi buvo, tradicinius Užgavėnių žaidimus žaidė, blynus skanavo, Lašininio ir Kanapinio kovą stebėjo, o galiausiai gražuolę Morę sudegino.

Dėkojame Šiaulių jaunųjų gamtininkų centrui už svetingumą ir puikią šventinę nuotaiką.

Informaciją parengė D. Čikun

Kvadrato varžybos „Mokinių savivaldos taurei“ laimėti

Paskelbta 2023-01-27

Jau antrus metus iš eilės mokyklos mokinių savivalda ir fizinio ugdymo mokytojas Eduardas Bakševičius organizuoja 5-10 kl. mokinių kvadrato varžybas „Mokinių savivaldos taurei“ laimėti. Šiemet burtų keliu suformuotos keturios komandos : „Mikimauzai“ , „Plėšikai“, „Energetikai“ ir „Blogiukai“. Pirmą etapą žaidė „Mikimauzai“ prieš „Energetikus“. Abu kartus laimėjo „Mikimauzai“. „Plėšikai“ žaidė prieš „Blogiukus“. Stipresni buvo „Blogiukai“ . Antrame etape susitiko „Mikimauzai“ ir „Blogiukai“ , Rezultatu 1:2 laimėjo „Blogiukai“. Žiūrovai audringai palaikė žaidžiančias komandas. Kitą savaitę su nekantrumu lauksime finalo.

Informaciją pateikė L. Latakaitė, mokinių savivaldos narė.

Nuotraukų autorės M. Poškaitė, A. Griniūtė.

Kvepia Kalėdomis

Paskelbta 2022-12-09

Mokykla gyvena švenčių laukimu, tačiau laukti daug smagiau, kai gali nuveikti kažką gero ir prasmingo. Penktadienį atvėrė duris Kalėdinio miesto dirbtuvėlės. Kūrybingos Menų mokyklos „architektės“ vadovavo mokinių statybiniams darbams. Buvo statomi pasakiški Kalėdiniai nameliai, dekoruojami meduoliniai sausainėliai. Kiekviena klasė pastatė ir išdekoravo po namelį, kuris džiugins dar savaitę, o prieš atostogas bus pasidalintas ir draugiškai suvalgytas. Spalvingais savo rankų darbu dekoruotais meduoliukais mokiniai pamalonins savo artimuosius. Ačiū šauniosioms Menų mokyklos pedagogėms, subūrusioms mokinius į prieššventines dirbtuvėles. Mokykla ne tik spindi, bet ir kvepia Kalėdomis.

Draugo diena

Paskelbta 2022-12-06

Mokykloje šventėme Draugo dieną. Buvo daug šypsenų, linkėjimų, geriausio draugo rinkimai, laiškai mokytojams ir draugystės uogienės degustacija su rytine koše. Kurkime draugiškus santykius, nes nuo to priklauso mūsų laimė.

Atvira veikla „Bandau, atrandu, mokausi“ MIKROBusas

Paskelbta 2022-11-24

Šiandien atviros veiklos „Bandau, atrandu, mokausi“ MIKROBusas vėžino Šiaulių miesto mokyklų 3-4 klasių mokinius pažinimo, bandymų bei atradimų keliu ir sustojo penkiose stotelėse:
„Valgau sveikiau – mikrobus baidau“ - vaikai rūšiavo palankius ir nepalankius sveikatai produktus, nustatė, kokių yra vitaminų ir kam jie reikalingi, susidėję maisto produktus į lėkštę, pakomentavo, kodėl juos pasirinko.
„Meno terapijoje“ – piešė linksmuosius mikrobus ir nusprendė, kad jie visai nebaisūs, kai laikaisi asmens higienos, valgai sveikai ir sportuoji.
„Eksperimentas „Mikrobams stop““ – įtikino vaikus, kad plauti rankas būtina. Bandymai su pipirais ir pelėsiu parodė, kas nutinka kai mikrobams duodi kelią.
„Mikrosportas“ – vaikai vertinosi savo fizinę būklę, jėgą, plaučių tūrį bei ištvermę spirometru, dinamonetru ir ant „boso“ kamuolio.

Tarptautinė tolerancijos diena

Paskelbta 2022-11-17

Kaip ir kasmet, taip ir šiemet mūsų mokykla prisijungia prie nacių ir sovietinio okupacinių rėžimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti tarptautinės komisijos kvietimo minėti Tolerancijos dieną. 5-10 klasių mokiniai etikos pamokose prisiminė žodžio tolerancija reikšmę, šios dienos atsiradimo istoriją (UNESCO 1995 m.). Analizavo 7 pateiktas situacijas: tolerancija religijai, rasei, lytiniam indentitetui, senjorams, neįgaliesiems, įvairioms subkultūroms bei socialinę atskirtį patiriantiems žmonėms. Kiekvienoje iš jų įsivertino savo tolerancijos lygį nuo 10 iki 100 procentų. Rezultatų vidurkiai buvo surašyti ant plytų. Taip plyta po plytos iškilo Tolerancijos namas. Išanalizavus visus mokinių įsivertinimus, galime džiugiai pranešti, kad mūsų mokinių tolerancijos lygis yra tikrai aukštas. Net 73%!

Informaciją pateikė Justė S.