Tradiciniai renginiai

Archyvas:

Atvira veikla „Bandau, atrandu, mokausi“ MIKROBusas

Paskelbta 2022-11-24

Šiandien atviros veiklos „Bandau, atrandu, mokausi“ MIKROBusas vėžino Šiaulių miesto mokyklų 3-4 klasių mokinius pažinimo, bandymų bei atradimų keliu ir sustojo penkiose stotelėse:
„Valgau sveikiau – mikrobus baidau“ - vaikai rūšiavo palankius ir nepalankius sveikatai produktus, nustatė, kokių yra vitaminų ir kam jie reikalingi, susidėję maisto produktus į lėkštę, pakomentavo, kodėl juos pasirinko.
„Meno terapijoje“ – piešė linksmuosius mikrobus ir nusprendė, kad jie visai nebaisūs, kai laikaisi asmens higienos, valgai sveikai ir sportuoji.
„Eksperimentas „Mikrobams stop““ – įtikino vaikus, kad plauti rankas būtina. Bandymai su pipirais ir pelėsiu parodė, kas nutinka kai mikrobams duodi kelią.
„Mikrosportas“ – vaikai vertinosi savo fizinę būklę, jėgą, plaučių tūrį bei ištvermę spirometru, dinamonetru ir ant „boso“ kamuolio.

Tarptautinė tolerancijos diena

Paskelbta 2022-11-17

Kaip ir kasmet, taip ir šiemet mūsų mokykla prisijungia prie nacių ir sovietinio okupacinių rėžimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti tarptautinės komisijos kvietimo minėti Tolerancijos dieną. 5-10 klasių mokiniai etikos pamokose prisiminė žodžio tolerancija reikšmę, šios dienos atsiradimo istoriją (UNESCO 1995 m.). Analizavo 7 pateiktas situacijas: tolerancija religijai, rasei, lytiniam indentitetui, senjorams, neįgaliesiems, įvairioms subkultūroms bei socialinę atskirtį patiriantiems žmonėms. Kiekvienoje iš jų įsivertino savo tolerancijos lygį nuo 10 iki 100 procentų. Rezultatų vidurkiai buvo surašyti ant plytų. Taip plyta po plytos iškilo Tolerancijos namas. Išanalizavus visus mokinių įsivertinimus, galime džiugiai pranešti, kad mūsų mokinių tolerancijos lygis yra tikrai aukštas. Net 73%!

Informaciją pateikė Justė S.

Dešimtokų išleistuvės

Paskelbta 2022-06-28

Pradžios pabaiga. Turbūt taip turėtume sakyti savo mokyklos dešimtokams. Šiandien jie užbaigė vieną labai svarbų savo gyvenimo etapą, tačiau parsideda ir naujasis, kuris tęsis jau kitur... Sveikinimo žodžiai, padėkos, prisiminimai ir apkabinimai lydėjo šventę. Dešimtokų rankose - pagrindinio ugdymo programos baigimo pažymėjimai.

Kuo didžiausios sėkmės naujajame kelyje! 

Informaciją pateikė Justė S.

Nuotraukų autorė Giedrė G. 

Mokslo metų užbaigimo šventė

Paskelbta 2022-06-23

Pro prasmingą pamokų tylą ir skambų pertraukų juoką, per šurmulį, jaudulį prieš renginius vingiavo mokyklinio gyvenimo kelias. Ir štai pražydo vasara, skelbianti laikiną atsisveikinimą su mokykla. Mokyklos kiemas atgijo nuo šventiškai pasipuošusių, spindinčių gera nuotaika ir šypsenomis mokinių, jų tėvelių, globėjų, pedagogų ir visos bendruomenės, kuri stengėsi, kad mūsų mokiniams būtų saugu ir gera mokykloje.

"Kiaušiniai kiaušinėliai"

Paskelbta 2022-04-26

Vaikų Velykėlės ir mūsų mokykloje! Vyko "Kiaušinių kiaušinėlių" margučių ridenimo varžybos. Tikslas - kuo toliau nuridenti margutį. Pradžioje kiekvienos klasės mokiniai išbandė savo margučių riedėjimą. Tuomet vienas toliausiai nuridenęs savo margutį pateko į Super Finalą. Finale susikovė: Evelina 2kl., Eimantas 3kl., Emilis 4kl., Augustė 5kl., Feliksas 6kl., Miglė 7kl., Nojus 8kl., Aistė 9kl. ir Vidmantė 10 kl. Po įnirtingos ir daug emocijų pareikalavusios kovos, prizines vietas užėmė: trečiokas Eimantas, penktokė Augustė ir dešimtokė Vidmantė. Sveikiname ir džiaugiamės visais dalyvavusiais ir, žinoma, nugalėjusiais! 

Informaciją pateikė Justė S.

Velykinis sveikinimas

Paskelbta 2022-04-26

Prasminga ir spalvinga pavasario šventė vėl suburia artimuosius dalintis meile ir gyvenimu prie vaišių stalo, pasveikinti draugus, bičiulius. Ir mums norisi visus pasveikinti, daug gėrio palinkėti.

Mergaičių vokalinio ansamblio (vad. Akvilė Greičiūnaitė-Rakickienė) psalmės garsai ir bundančios gamtos vaizdai Fotobūrelio nuotraukose (vad. Giedrė Gabšienė) tepripildo visų sielas tyro džiaugsmo, teatgaivina dvasią, kad kiekvieno žmogaus širdyje atbustų vidinė šiluma ir akimirkos džiugesys.

Šviesių, jaukių ir viltingų Šv. Velykų!

Informaciją pateikė V. Klumbytė

https://youtu.be/baEeQjoK1gg

Žaidimų popietė „Pažaisk su Kaziuku“

Paskelbta 2022-03-03

             Dangų ir žemę šiaudas sujungė

            Laukų žolynais nuspalvino,

            Pranešė tyliai, garsiai išgirdom-

            Kaziukas kviečia, pavasarį skelbia

            S-u-t-i-k-i-m... 

 

Kazimierinės – tai pagarbos Lietuvos globėjui diena. Tai smagus pavasarinis šurmulys, kuris mūsų mokykloje – tradicinis. Todėl nesilaikyti šios tradicijos negalėjome. Tik, šiais metais, trečiadienį, buvo organizuota  nuotaikinga, su estafetėmis ir muzikiniais žaidimais-rateliais  popietė „Pažaisk su Kaziuku“.

Užgavėnės

Paskelbta 2022-03-02

Užgavėnės – žiemos palydų šventė. Dar XX a. pradžioje Užgavėnes Lietuvoje šventė tris dienas: sekmadienį, pirmadienį ir antradienį, vėliau – tik antradienį, 46 - tą dieną prieš Velykas. Ši šventė ne tik žiemai išvaryti, kuo greičiau pavasariui prišaukti, bet ir įvairiausioms negandoms, nelaimėms, ligoms, susikaupusioms per metus, išguiti. Pagrindiniai šventės simboliai – persirengėliai, kaukės, blynai, Lašininio ir Kanapinio kova, Morės deginimas.

Sanatorinės mokyklos persirengėliai su trenksmu žiemą varė Šiaulių jaunųjų gamtininkų centre. Šokom, trypėm, linksmi buvom, žaidimus žaidėm, supomės, arkliukais jodinėjom, blynus valgėm, Morę su jos vyreliu Moriumi sudeginom. Visi sutartinai skandavom ir varėm žiemą iš kiemo.

Dėkojame Šiaulių jaunųjų gamtininkų centrui už svetingumą ir puikią šventinę nuotaiką.

Informaciją pateikė I. Grabauskienė

Nuotraukų autorė G. Gabšienė

Laisvės gynėjų dienai atminti

Paskelbta 2022-01-13

Kiekvieną sausio -13-osios rytą juntame ypatingą 1991-ųjų dvasią, kai lietuvių tauta buvo pasiryžusi bet kokia kaina ginti iškovotą laisvę. Žvakių liepsnelės plevenančios languose ir Šiaulių miesto savivaldybės skverelyje tarsi Sausio laužų atspindys ir mūsų visų vienybės ženklas.

Kaip ir kasmet mūsų mokyklos bendruomenė prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“. Mokinių savivalda dalyvavo miesto bendrojo lavinimo mokyklų pilietinėje akcijoje „Laisvė“. Pirmąją pamoką mokiniai klausėsi mokytojų liudijimų apie tas ypatingas 1991 metų dienas Lietuvai. Visa mokyklos bendruomenė demonstravome savo vienybę bei pasiryžimą ginti iškovotos laisvės, demokratijos ir žmogaus teisių principus.

Informaciją pateikė I. Grabauskienė

2

 

Popietė "Bendruomenės kava"

Paskelbta 2022-01-03

Naujieji 2022-ieji metai tradiciškai prasideda popiete "Bendruomenės kava". Šiais metais norėjome padėkoti visiems už jų indėlį bendruomenėje, už drąsą ir ryžtą, už darbštumą bei "sokratiškai" keliamus klausimus, už ramumą ir lojalumą, už stilių ir už išmintį, už prasmingai atliekamus darbus bei užduotis.

Po padėkų apdovanoti metų darbuotojai, jiems įteikti mokyklos rėmėjo UAB "Mimata" įsteigti dovanų kuponai, mokyklos padėkos raštai ir statulėlės.

Metų darbuotojais tapo: Ingrida Vėževičienė ir Ernesta Mockutė (III vieta), Vytautas Skyrius ir Rima Gvozdiovė (II vieta), Danutė Aleksandravičienė (I vieta). Daugiausiai taškų surinko ir nugalėtoja tapo Gabrielė Pociūtė, jai įteikti visi prizai ir simbolinė metus galiojanti dovana "Metų darbuotojo automobilio vieta".