Būreliai

Informacija atnaujinama

Archyvas:

edukacijA "Magiški Lietuvos žolynai"

Paskelbta 2023-06-21

Priešpaskutinę mokslo metų karštą dieną, artėjant Joninėms, Floristikos būrelį lankantys mokiniai VUŠA Botanikos sode dalyvavo edukacijoje "Magiški Lietuvos žolynai". Pamatė lietuviams nuo seno svarbius augalus rūtą, diemedį, kadagį, ąžuolą, šermukšnį, eglę, beržą, rasakilą, jonažolę. Sužinojo, kuriomis svarbiomis lietuviui gyvenimo progomis ir kaip buvo panaudojami šie augalai. Pasivaikščiojo po nuostabiais žiedais pasipuošusi Botanikos sodą, pamatė įkurtus trijų laikotarpių prieškario, tarpukario ir pokario etnografinius sodelius su būdingais to laikmečio augalais ir mažąja architektūra. Ir iš lino skiaučių, sutelkdami į ją gražiausias, šviesiausias mintis ir palinkėjimus, pasigamino magišką, kvepiančią širdelę, kurią prikimšo džiovintais levandų žiedeliais arba mėtų lapeliais. Sveika, vasara, tu nuostabi!

 

Informaciją pateikė Daiva S.

Spektaklio "Raganiukė" premjera

Paskelbta 2023-06-09

Birželio 8 d. nugriaudėjo raganiškų pokštų ir juoko kupina spektaklio "Raganiukė" premjera. Tai istorija apie jauną, užsispyrusią raganiukę, kuri labai norėjo to, kas uždrausta. Bet kai tu manai, kad gali - TU GALI. Visi neįmanomi dalykai tampa įmanomais, tereikia labai norėti.

Spektaklis subalansuotas mergaitėms, bet puikiai tinka ir berniukams, mamoms ir tėčiams, močiutėms, baboms ir seneliams, mokytojams ir žinoma draugams

Informaciją parengė D. Vilcinė ir J. Rinevienė

Premjeros filmukas

„Duodantis, o ne imantis tampa stebuklų kūrėju“...

Paskelbta 2023-06-05

Birželio 1 dieną, fotografų ir gamtos mylėtojų būrelio vaikai vyko į gyvūnų globos namus ,,Šiaulių Letenėlė”

Išvykos tikslas- paremti beglobius gyvūnus bei surengti fotografijos parodą“ Šiltas pasimatymas“. Tad, gegužės mėnesio viduryje, buvo  paskelbta iniciatyva. Prie jos  prisijungė mokyklos bendruomenė. Nuvykus į „Šiaulių letenėlę“, perdavėme paramą, pavežiojome keturkojus draugus, skyrėme jiems savo dėmesį, meilę ir šilumą. Tokie apsilankymai gyvūnų globos namuose skatina vaikus mylėti ir saugoti, prisiimti atsakomybę už mažesniuosius mūsų draugus, gyvūnus, kurie gyvena šalia mūsų.

Dėkojame bendruomenei, prisidėjusiai prie iniciatyvos.

Na, o mes ruošimės fotografijų parodai „Šiltas pasimatymas“ .

Tad laukite!

 

Parengė: Rasa B. ir Giedrė

 

Gyvūnų mylėtojų būrelio vaikai lankėsi parodos "Katiniški kišeniniai kalendorėliai“ atidaryme

Paskelbta 2023-04-27

Trečiadienį Gyvūnų mylėtojų būrelio vaikai lankėsi Katinų muziejuje, kolekcininkės Jūratės Kirklienės parodos ,,Katiniški kišeniniai kalendorėliai “ atidaryme. Kalendorėliais Jūratė susižavėjo mokydamasi penktoje klasėje. Per 32 metų kolekcionavimo laikotarpį yra sukaupusi daugiau nei 11 tūkstančių kalendorių. 

Aplankėme ir Katinų muziejuje įsikūrusį gyvūnijos sodą, kuriame gyvena įvairūs egzotiniai gyvūnai.

Sudalyvavome tarptautiniame projekte "Šokio ritmu - judame kartu"

Paskelbta 2023-04-21

Šiandien teatro būrelis "Stop kadras" atitraukia scenos uždangą ir nori jums parodyti trumpą akimirką iš šiuo metu statomo spektaklio "Raganiukė".

Šių metų spektaklio premjeroje išvysite ir kitų meno žanrų atlikimų.

Su šiuo padūkusiu šokio įrašu sudalyvavome tarptautiniame projekte "Šokio ritmu - judame kartu", skirtame tarptautinei šokio dienai paminėti. Kviečiame visus savo draugus ir sekėjus pažiūrėti ir pasidžiaugti kartu su mumis.

Iki spektaklio premjeros liko visai nedaug, tad šiandien išduosime paslaptį, kad birželio 8 d. pamatysite tai, ko Šiaulių sanatorinės mokyklos istorijoje dar nėra buvę. Intriguojame? Puiku! Laukite tęsinio...

Informacija dalinasi spektaklio režisierės D.Vilcinė, J. Rinevienė.

Dėkojame kolegei R.Gudaitei-Fediuk už choreografinę pagalbą, N. Vaičiūnienei už kostiumų dizainą ir gamybą bei aktorėms -šokėjoms

 

https://youtu.be/7KMxYev7dzU

Integruotos kūrybinės dirbtuvėlės

Paskelbta 2023-04-12

Balandžio 5 dieną mūsų mokykloje vyko integruotos kūrybinės dirbtuvėlės "Margučių marginimas ir pažintis su Velykinėmis lietuvių liaudies dainomis“. Mokiniai dirbtuvėlių metu margino margučius vašku, klausėsi bei patys, kartu su auklėtojomis, pritarė 10 kl. mokinės Aistės Gotautaitės ir muzikos mokytojos Akvilės ukulelėmis skambinamoms, dainuojamoms velykinėms lalavimo ir sūpuoklinėms dainoms.

Renginio metu vyravo šilta atmosfera. Kiekvienas mokinys išsinešė po margutį, margintą vašku bei džiugią nuotaiką.

Informaciją pateikė Asta Abromavičienė, Akvilė Greičiūnaitė – Rakickienė.

Mėtymo į krepšį konkursas „Taiklioji ranka“

Paskelbta 2023-03-31

Kovo 30 dieną mūsų mokykloje vyko, jau tradiciniu tapęs, mėtymo į krepšį konkursas „Taiklioji ranka“. Dalyviai buvo suskirstyti į dvi grupes - pradinių klasių ir vyresnių klasių mokiniai. Mokiniai susikaupę ir taikliai mėtė į krepšį. Žiūrovai energingai palaikė žaidėjus.

Pirmos grupės laimėtojai: Luknė (III vieta), Gitana (II vieta) ir Martynas (I vieta). Antros grupės laimėtojai: Armandas (III vieta), Saulius (II vieta). Pirmąją garbingą vietą užėmė Emilis, kuris surinko net 15 taškų bei pataikė į krepšį nuo aikštės vidurio linijos. Į krepšį mėtė ir pedagogai. Geriausiai pasirodė ir taikliausia buvo dailės mokytoja Asta. Visi laimėtojai apdovanoti diplomais bei saldžiais prizais.

Informaciją pateikė Lavija Latakaitė

Susipažinome su AKTORIAUS profesija

Paskelbta 2023-03-15

Teatro būrelio "Stop kadras" nariai ne tik intensyviai ruošiasi naujajai spektaklio premjerai, tačiau ir domisi, ką reiškia būti aktoriumi.

Tikru AKTORIUMI.

Rugilė Latvėnaitė- Klaipėdos jaunimo teatro aktorė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos vaidybos ir scenos judesio dėstytoja pristatė profesiją, "kai kiekviena diena yra visiškai nauja, kiekviena valanda yra kupina juoko ir ašarų, o kiekviena akimirka gniaužia kvapą".

Tai nuotolinių susitikimų ciklas jaunimui "Noriu būti".

#NoriuBūti

Svečiuojamės P. Višinskio viešojoje bibliotekoje

Paskelbta 2023-01-26

Fotografijos būrelio nariai Šiaulių apskrities P. Višinskio viešojoje bibliotekoje apžiūrėjo lopšelio -darželio „Ažuoliukai“ auklėtojos I. Radavičienės fotografijų parodą „Tyla manyje. Sapnuojančios pievos...“  Po to, apsilankė Jaunimo ir edukacijų erdvėje, Amerikos skaitykloje, didžiojoje skaitykloje, poezijos kambaryje, kino salėje ir kitose erdvėse. Didžiausią įspūdį paliko saugykla ir P.Višinskio pabėgimo kambarys. Erdvių daug, norisi pabūti, apžiūrėti, pabendrauti ir plačiau susipažinti su bibliotekininko profesija. Tad, būrelio nariai pažadėjo dar ne kartą čia grįžti.

 

Parengė G. Gabšienė

 

Kalėdomis kvepiantys meduoliai

Paskelbta 2022-12-05

Šiaulių menų mokykla pasiūlė gražią iniciatyvą: dalyvauti tarptautiniame konkurse-parodoje "Spalvotas meduolis". Maisto inžinerijos būrelį lankantys mokiniai džiaugsmingai sutiko išbandyti save šiame konkurse. Jie susipažino su kalėdinių meduolių receptais, išsirinko vieną ir pasiskirstę į tris grupes, pasiruošė visus būtinus produktus. Gamybos procesas buvo labai įdomus, reikalaujantis susikaupimo ir kantrybės: su cukrumi plakė kiaušinius, su medumi tirpdė sviestą ir kalėdomis kvepiančius prieskonius, sijojo miltus ir minkė kvepiančią, auksinės spalvos tešlą. Pats linksmiausias buvo kūrybinis meduolių formavimo procesas. Iškepusius ir atvėsusius gaminius mokiniai dekoravo baltu glajumis ir pabarstukais. Jie labai stengėsi, nes konkurse-parodoje “Spalvotas meduolis” artimiausią savaitę bus renkamas pats gražiausias meduolis. Reflektuojant mokiniai minėjo, kad meduolinių sausainukų kvapas, skonis ir grožis pranoko visus jų lūkesčius.