Būreliai

nfs

Archyvas:

Netradicinė išvyka į spektaklio filmavimą

Paskelbta 2022-06-21

Birželio 20 d. teatro būrelio "Stop kadras" narės vyko į Šiaulių Kultūros centro suaugusių mėgėjų teatro "Durys" spektaklio "Tariamas ligonis" filmavimą. Nauja patirtis ir begaliniai įspūdžiai scenoje matyti vaidinančią savo mokytoją Daivą Vilcinę, stebėti užkulisių darbą, aktorių pasiruošimą ir klaidas. Juk ir aktoriams scenoje visko nutinka :)

Informaciją parengė J. Rinevienė

Teatro būrelio "Stop kadras" spektaklio "Voro vestuvės" premjera

Paskelbta 2022-06-10

Metų premjera įvyko.

Spektaklis "Voro vestuvės". Tai istorija apie vorą Tabalai, kuris siekė vesti saulę. Tačiau ne visiems norams lemta išsipildyti, net jei ir labai stengiesi. Saulė šviečia visiems.

Šiandien saulė ryškiausiai švietė jaunosioms aktorėms: Aistei, Ugnytei, Neringai, Miglei, Lavijai, Ugnei, Audrai, Lukrecijai, Evelinai, Linui, Gitanai, Meilutei, Beatričei ir Deividui. Jų meilė teatrui, atsidavimas ir nuoširdus darbas leidžia džiaugtis puikiu rezultatu.

Dėkojame visiems žiūrovams už buvimą kartu ir garsius aplodismentus.

O kad aktorėms motyvacija stiprėtų, joms padovanota pramogų kupina naktis mokykloje 

Informacija parengė D. Vilcinė, J. Rinevienė

Nuotraukų autorė J. Staponkienė

Turiningas savaitgalis mokykloje

Paskelbta 2022-05-09

Savaitgalį mokykloje likę mokiniai laisvalaikį leido įdomiai ir turiningai: džiaugėsi gražiu oru Talšos ežero pakrantėje, kūrė darbelius parodai “Žaliasis langas į pasaulį”, kepė ne tik tikrus blynus mokyklos virtuvėlėje, bet ir smėlio pyragus mokyklos kieme, gamino spalvingas dovanų dėžutes.

Informaciją pateikė R. Beniušienė 

Išvyka į gyvūnų prieglaudą “Šiaulių Letenėlė”

Paskelbta 2022-05-02

Balandžio mėnesio šūkį "Aš padedu ir bendradarbiauju" - užbaigėme išvyka į gyvūnų prieglaudą “Šiaulių Letenėlė”. Išvykos tikslas - ugdyti mokinių meilę gyvūnams, atsakomybę, atjautą bei skatinti savanorystę. Gyvūnams nuvežėme čiužinius, antklodes bei surinktą paramą. Taip pat turėjome galimybę pavedžioti šunis, jais pasidžiaugti. Su gyvūnais praleistas laikas vaikams paliko neišdildomus įspūdžius. Visų veiduose švytėjo šypsenos - padarėme kad ir nedidelį, bet gerą darbą.

Vaikams tai buvo puiki praktinė atjautos ugdymo pamoka.

Informaciją pateikė R. Beniušienė

Apsilankymas Katinų muziejuje

Paskelbta 2022-04-26

Balandžio 1d. popietę mokyklos gyvūnų mylėtojai lankėsi Katinų muziejuje. Kur tik pažvelgsi, visur katės : indai, žaislai, paveikslai, knygos, atvirukai, statulėlės. Tačiau patys mieliausi eksponatai - šeši gražuoliai katinai, kuriuos buvo galima pakalbinti, paglostyti.

Taip pat apžiūrėjome gyvąjį kampelį. Čia gyvena įvairūs egzotiniai gyvūnai. Vaikai pabendravo su kalbančia papūga, iš arti pamatė pitoną, driežą, iguaną, gyvatę, smauglį bei kitus gyvūnus.

Informaciją pateikė R. Beniušienė

Susitikimas su žaislų kūrėja Asta Liaudanskiene

Paskelbta 2022-04-26

Kovo 18 dieną “Gyvūnų mylėtojų“ būrelio vaikai apsilankė Katinų muziejuje, kur vyko tautodailininkės, žaislų kūrėjos, Astos Liaudanskienės pasiūtų lėlių parodos pristatymas. Autorė kuria įvairias lėles: dideles ir mažas lėles vaidybai, lėles ant medinių šaukštų, pasakų veikėjus, lėles dėžutes. Kiekviena lėlė pasiūta su meile ir fantazija. Menininkės tikslas, kad jos lėlės bent akimirkai sustabdytų praeivį, bent trumpam pralinksmintų nuliūdusį, kad su jomis draugautų kuo daugiau vaikų.

Informaciją parengė R. Beniušienė

Mano margutis

Paskelbta 2022-04-13

9-10 kl. mokiniai, lankantys neformaliojo švietimo STEAM būrelį “Maisto inžinerija” laukiant šv. Velykų, mokėsi dažyti kiaušinius vašku. Susipažino su marginimo vašku tradicijomis, istorija, būdais. Vadovaudamiesi pateiktomis instrukcijomis, patys pasiruošė priemones (vašką, pieštukus su adatėlėmis, kiaušinius ir dažus). Taip pat, mokiniai analizavo dažymo vašku raštus ir bandė patys juos atkartoti ant kiaušinių. Nudažę kiaušinius, dekoravo velykinę kompoziciją su pavasarine žaluma.

Informaciją parengė: A. Šulskienė.

Išvyka į spektaklį "Beatričė"

Paskelbta 2022-02-23

Mokyklos teatro būrelio "Stop kadras" narės vakar stebėjo Naisių vasaros teatro spektaklį "Beatričė". Tai istorija apie dviejų nesutaikomų priešų: gėrio ir blogio, meilės ir velnio grumtynes. Spektaklis sukurtas pagal J. Grušo tragikomediją „Velnias, meilė ir džiazas“ ir skirtas ne jaunesniems nei 14 metų asmenims. Spektaklyje atskleidžiama aistrų prigimtis, paverčianti žmogų žvėrimi ir atvirkščiai. Žiūrovas režisieriaus dėka, įtraukiamas į jaunų žmonių gyvenimo sūkurį, kur valdo pašėlusi muzika ir meilės aistra. Visą valdanti sistema įkalina jaunus žmones mele, primesdama tarybinės moralės normas. O žmogaus prigimtyje kodas – būti laisvam, gyventi!

Teatro būrelį lankantiems mokiniams labai svarbu ne tik save realizuoti scenoje, bet ir lankytis teatre bei stebėti spektaklius, taip formuojasi mokinių suvokimas, meninis skonis bei kritinis mąstymas.

Informaciją pateikė J. Rinevienė, D. Vilcinė

Kūčių ir Kalėdų valgiai ir tradicijos

Paskelbta 2021-12-23

Laukdami artėjančių pačių gražiausių metų švenčių, Maisto inžinerijos būrelį lankantys mokiniai susipažino su ilgametėmis kūčių ir Kalėdų valgių tradicijomis. Gyvenantys skirtinguose Lietuvos regionuose vaikai dalijosi savo patirtimi ir mokėsi kepti vieną svarbiausią patiekalų - kūčiukus. Užsiėmimų metu jie džiaugėsi procesu, skanavo kvapnius, traškius kūčiukus ir vaišindami bendraklasius bei pedagogus, dalijosi patirtimi.  

Nepamiršome ir dar vieno svarbaus Kalėdų ir kūčių valgio – silkės. Mokiniai nusprendė paruošti silkę pataluose. Gavosi puikus rezultatas – silkės tortas. Rezultatas skoniu ir grožiu pranoko visus lūkesčius.  

Parengė: A. Šulskienė 

Žiūrime į profesionalus ir mokomės

Paskelbta 2021-09-21

Ketvirtadienio vakarą dešimtokai leido kultūros centre. Stebėjo festivalyje "Baltoji varnelė" dalyvaujančių keistuolių teatro spektaklį "Apie nieką". Tai buvo emocijų, juoko ir susižavėjimo aktorių vaidyba pliūpsnis. Iniciatyvą organizavo teatro būrelio vadovė Justė R. ir teatro mokytoja Daiva V.

Kas žino, gal metų pabaigoje ir dešimtokus išvysime ant scenos ;)

#BaltojiVarnelė