Iniciatyva „Laisvė skaityti"

Paskelbta 2018-04-27

„Norime, kad mūsų vaikai skaitytų, leiskime jiems skaityti!“ Tokiu sakiniu pradėjome mokykloje  Pasaulinės knygos dieną. Pirmos pamokos metu, visų   klasių mokiniai kartu su mokytojais,  penkiolika minučių balsu skaitė pasaką „Tūkstantis ir viena naktis“. Taip mes  prisidėjome prie  UNESCO iniciatyvos „Laisvė skaityti“.

Idėją skaityti tęsė mokyklos  biblioteka, kviesdama nuo balandžio 24 iki 26 dienos  į „Nacionalinės bibliotekos savaitę“. 24 dieną 12 val. vyko 5 klasės valandėlė bibliotekoje „Bibliotekos labirintais“. 19 val. naktinėjom su knyga. Bibliotekoje svečiavosi buvusi mūsų mokinė Monika Valančiūtė ir pristatė Ilonos Ežerinytės knygą „Sutikti eidą“. Bibliotekininkė  pristatė Dainos Opolskaitės knygą „Ir vienąkart Ričį“. Vėliau žiūrėjome filmą.

26 dieną buvome išvykę į ŠU biblioteką su 8 klasės mokiniais ir auklėtoja Jovita. Universiteto informacinių ir edukacinių paslaugų vadovė pravedė informatyvią ir įdomią ekskursiją po biblioteką ir Universiteto erdves.

26 dienos vakare naktinėjome su knyga kartu su 1-4 klasių mokiniais. 9 klasės mokinys Mantvydas balsu skaitė skaičių pasakas ,,Jei mėnulis būtų nulis“, o pasiklausę – mokiniai atsakinėjo į jo užduodamus klausimus. Po to žiūrėjome filmuką „Aukštyn“.

Bibliotekininkė G. Čerkauskienė