Tolerancijos diena tolerancijos mieste

Paskelbta 2021-11-17

Lapkričio 16d. mokykloje buvo minima tarptautinė Tolerancijos diena 

Pradžių pradžia vyko geografijos pamokose. Kadangi šių metų Tolerancijos dienos tema yra „Tolerancijos miestas“, geografijos pamokose vaikai svarstė, diskutavo, ar jų miestai (miesteliai) yra tolerantiški, ko trūksta, kad jie galėtų tokiais vadintis. Kilusios mintys užrašytos ir pakabintos mokyklos foje.

Teigiamo mikroklimato kūrimo darbo grupė kvietė mokyklos bendruomenę dalyvauti akcijoje „Diena kitaip“ ir mokykloje būti šią dieną kitokiais: išsiskirti savo išvaizda, šukuosena, pasikeitusiu įvaizdžiu. Dėkojame visiems, prisijungusiems prie šios akcijos.

Supratome, kad, norint gyventi tolerantiškoje aplinkoje, turime patys būti tolerantiški, t. y. pakantūs kitaip atrodančiam, manančiam, besielgiančiam.

Integruotose tikybos, etikos ir socialinio emocinio ugdymo pamokose, 5-10 klasių mokiniai analizavo gyvenimiškas situacijas, diskutavo ir svarstė, kada būti tolerantiškam, o kada vis dėlto nereiktų toleruoti esamų įvykių.

 Buvo kuriamas Šiaulių sanatorinės mokyklos Tolerancijos miestas. Kiekvienos klasės kabinetai tapo miesto gatvėmis ir gatvelėmis, takais ir alėjomis, kurių pavadinimus kūrė mokiniai. O kad ilgėjančiais ir niūriais rudens vakarais nebūtų baugu vaikščioti Tolerancijos miesto gatvėmis, sukurti žibintai, skleidžiantys ne tik šviesą, bet ir šilumą bei jaukumą.

Dienos kulminacija - iškilmingas Tolerancijos miesto atidarymas

Informaciją parengė Justė Staponkienė, Edita Raudienė