STEAM maisto inžinerija 

Paskelbta 2022-06-21

9 mokslo metų mėnesius 5-10 klasių mokiniai mokykloje lankė neformaliojo švietimo Maisto inžinerijos būrelį. STEAM veiklose dalyvavę mokiniai ugdė savarankiškumo, bendradarbiavimo, kūrybiškumo gebėjimus. Taip pat, jie susipažino su daugybe receptų bei prietaisų, naudojamų maisto gamyboje. Reflektuojant mokiniai prisipažino įgiję drąsos gaminti ir eksperimentuoti virtuvėje. Užsiėmimų metu vaikai skaičiavo, matavo ir svėrė produktus, išbandė naujus ir, dažnai, netikėtus maisto produktų derinius, kuomet galutinis rezultatas maloniai juos nustebindavo ir nudžiugindavo. Vyresniųjų klasių mokiniai kepė įvairius pyragus (ir saldžius, ir mėsos), dekoravo sausainius, solidarizuodamiesi su mokykloje besimokančiais ukrainiečiais, virė barščius ir virtinius su bulvėmis. Atsižvelgiant įmokinių pageidavimus, gaminome sveikuoliškus datulių „snikers“ skonio sausainius, eksperimentavome gamindami bananų ledus su įvairiais priedais bei kepėme vasara kvepiantį rabarbarų pyragą. Pasirenkant gaminamus patiekalus buvo tikslingai orientuojamasi į sanatorinėje mokykloje propaguojamas sveikos gyvensenos vertybes ir sezoniškumą.  

Be abejonės, šių užsiėmimų potyriai skatina mokinių sąmoningą požiūrį į sveiką mitybą, gyvenseną ir ugdo jų sąmoningumą.  

Informaciją parengė A. Šulskienė