Kultūrinė pažintinė edukacija

Paskelbta 2023-09-22

Aštuntokai vyko į kultūrinę pažintinę edukaciją „Babilono sodus“. Čia jie pakeliavo po visą pasaulį: nuo Amerikos krantų iki Australijos paplūdimių. Edukacijos metu sužinojo, kokiuose žemynuose yra tam tikri kultūriniai objektai.  Vaikštant po sodą, auklėtiniai  susipažino su 21 architektūros statinių miniatiūra iš 4 pasaulio žemynų: Afrikos ir Viduriniųjų rytų, Azijos ir Okeanijos, Europos ir Amerikos. Ką pamatė, ką sužinojo, savo žinias pasitikrino praktinėje edukacijos dalyje, spręsdami kryžiažodį.  Susipažinę su architektūros statiniais, jų sukūrimo istorija bei reikšme pasaulyje, pažino kultūrinę įvairovę, sustiprino dailės, istorijos, geografijos žinias. Jiems labai patiko Didysis Gizos Sfinkas, Egipto piramidės, Tadžmahalo mouzoliejus, Koliziejus ir kt.

Nors oras ir nelepino, norėjosi pamatyti jūrą ir... aplankyti gamtos paveldo objektą - Olando kepurę. Olandų kepurės skardis įtrauktas į Gamtos paveldo objektų sąrašą.

Pakeliui namo, sustojimas Plungėje. Čia  auklėtinių laukė antroji edukacija - „Ponų rūmų laisvalaikis“ M. Oginskių rūmuose. Edukatorė papasakojo apie  Oginskių giminę ir rūmų istoriją, Lietuvos dvarų ir dvarininkų kultūrą. Auklėtiniai apžiūrėjo dvaro rūmus, na, o praktinėje užsiėmimo dalyje, susipažino su lauko žaidimais skirtais aristokratams: kroketu ir badmintonu. Mielai ir patys juos pažaidė.

Diena prabėgo greitai, informatyviai, linksmai...

Parengė G. Gabšienė