edukacijA "Magiški Lietuvos žolynai"

Paskelbta 2023-06-21

Priešpaskutinę mokslo metų karštą dieną, artėjant Joninėms, Floristikos būrelį lankantys mokiniai VUŠA Botanikos sode dalyvavo edukacijoje "Magiški Lietuvos žolynai". Pamatė lietuviams nuo seno svarbius augalus rūtą, diemedį, kadagį, ąžuolą, šermukšnį, eglę, beržą, rasakilą, jonažolę. Sužinojo, kuriomis svarbiomis lietuviui gyvenimo progomis ir kaip buvo panaudojami šie augalai. Pasivaikščiojo po nuostabiais žiedais pasipuošusi Botanikos sodą, pamatė įkurtus trijų laikotarpių prieškario, tarpukario ir pokario etnografinius sodelius su būdingais to laikmečio augalais ir mažąja architektūra. Ir iš lino skiaučių, sutelkdami į ją gražiausias, šviesiausias mintis ir palinkėjimus, pasigamino magišką, kvepiančią širdelę, kurią prikimšo džiovintais levandų žiedeliais arba mėtų lapeliais. Sveika, vasara, tu nuostabi!

 

Informaciją pateikė Daiva S.