Dalyvaujame Pasaulinės gyvūnų globos dienos minėjimo renginiuose

Paskelbta 2021-10-11

Spalio 4 d. visame pasaulyje švenčiama Pasaulinė gyvūnijos ir gyvūnų globėjo švento Pranciškaus Asyžiečio diena. Kasmet minimą dieną visuomenė skatinama susimąstyti, kokią svarbą mūsų gyvenime turi gyvūnai, atkreipti dėmesį į gyvūnų apsaugą bei elgesį su jais.

Sanatorinės mokyklos 6 – 9 klasių mokiniai tris dienas dalyvavo renginiuose, skirtuose šiai dienai paminėti. Renginius organizavo Jaunųjų gamtininkų centras.

Pirmadienis – „Žirgo diena“. Vaikai susipažino su žirgo kilmės, evoliucijos, prijaukinimo istorija.  Daug įdomaus sužinojome apie žirgų anatomines savybes: kas tai yra ir kaip prižiūrima kanopa, kam žirgui reikalingi karčiai, kas ir kodėl tvarko žirgo dantis, kuo šio gyvūno rega skiriasi nuo žmogaus ir kt. Vėliau apžiūrėjome žirgyną, atsineštais skanėstais pamaitinome žirgus.

Trečiadienis – „Ūkinių gyvūnų diena“. Vaikai daug įdomaus sužinojo apie naminių gyvūnų prijaukinimo istoriją ir sunkumus, šių gyvūnų elgesio ypatumus, veisles ir kt. Glostėme, maitinome ar tiesiog stebėjome čia buvusius  triušiukus, vištas, žąsis, avis ir kitus mielus gyvūnėlius.

Ketvirtadienis – „Šuniukų diena“. Pirmiausia vaikai turėjo atlikti užduotį – atrinkti šuns priežiūrai tinkamas priemones. Susidoroję su šia užduotimi, vaikai įdėmiai klausėsi pasakojimo apie šunų dresavimo ypatumus, jų skatinimo priemones, apie šuniukų grožio procedūras bei reikalavimus, kurie keliami parodose dalyvaujantiems šunims. Džiaugėmės, glostėme, fotografavome renginyje buvusius šuniukus. Juk gyvūnams svarbiausia – mūsų meilė ir dėmesys.

Informaciją pateikė Edita Raudienė